Uczniowski Klub Sportowy KORONA Pabianice powstał w 2010 roku, jednym z priorytetów klubu jest rozwój i upowszechnianie kultury sportu,

zdecydowanie działa dzięki społecznemu zaangażowaniu ludzi "dobrej woli".

Szkolimy dzieci i młodzież, wzbudzając coraz większe zainteresowanie badmintonem, który jest wspaniałym sportem olimpijskim i najszybszym sportem

świata. Nasi młodzi, ambitni i utalentowani zawodnicy odnotowali wiele znakomitych występów na turniejach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Wśród naszych zawodników są medaliści Mistrzost Polski w grze singlowej, deblowej, mieszanej oraz medaliści w rywalizacji drużynowej.

Nasz klub przyczynia się do promocji kultury sportu, integracji pokoleń oraz promowania aktywnego, zdrowego trybu życia.

Wytrwałość założycieli, wsparcie władz miasta, powiatu, pomoc rodziców oraz zaangażowanie obecnego zarządu

pozwala na rozwój badmintona w Pabianicach.

Klub jest wpisany do Ewidencji organizacji pozarządowych pod nadzorem Starosty Pabianickiego.

Zarząd klubu: prezes Rafał Grenda, sekretarz Aneta Kisiel, skarbnik Agnieszka Siewiaszczyk.

Historia

Tak się zaczęło ... dnia 9 lutego 2010 roku w Pabianicach powstało stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy KORONA. Założyli je pasjonaci sportu, amatorzy gry w badmintona - Rafał Grenda i Mariusz Popa. Zaangażowanie, hart ducha i wytrwałość założycieli pozwoliło stworzyć miejsce w Pabianicach do gry i nauki tej wspaniałej dyscypliny sportu.

Zarząd UKS KORONA zaraził swoją pasją urzędników miasta, którzy wspierają ich działania, między innymi przy organizacji turniejów.
24 kwietnia 2010r. klub otrzymał licencję w Polskim Związku Badmintona.

Na początku sezonu 2015/2016 powstał nowy zarząd klubu w składzie: prezes Tomasz Krawczyk, sekretarz Rafał Grenda, skarbnik Zbigniew Pintera.
Klub  rozpoczął także współpracę z nowym trenerem Panią Svitlaną Kosenchuk z Ukrainy.
Obecnie działamy w kilku miejscach w Pabianicach, szkolimy kilkudziesięciu młodych ludzi i zrzeszamy blisko 160 członków.
Nasi zawodnicy zajmują wysokie lokaty na listach punktacyjnych PZBad, wśród nich są medaliści Mistrzostw Polski.

W dniu 19.06.2018r. podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego wybrano nowy Zarząd Klubu UKS Korona Pabianice w składzie:
Prezes - Rafał Grenda, Sekretarz - Robert Borowski, Skarbnik - Anna Markus.
W czerwcu 2022r. podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego wybrano nowy Zarząd Klubu UKS Korona Pabianice w składzie:
Prezes - Rafał Grenda, Sekretarz - Aneta Kisiel, Skarbnik - Katarzyna Gwiazda.
Od stycznia 2024r. po zrezygnowaniu z funkcji Skarbnika Katarzyny Gwiazdy, jej miejsce zajęła Agnieszka Siewiaszczyk.

Badminton

... jest dyscypliną sportową dynamicznie rozwijającą się również w naszym kraju. Sport ten może być źródłem radości i satysfakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i ludzi dorosłych. Badminton nie tylko pozwala na zrównoważony rozwój i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, ale również wyzwala w ludziach nowe pokłady energii, uczy systematycznej pracy oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu.

Liczymy na Państwa współpracę w propagowaniu idei zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez poinformowanie nauczycieli wychowania fizycznego, uczniów i ich rodziców o możliwości korzystania z naszych zajęć, jednocześnie jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje z Państwa strony.